Św. Krzysztof w Batalionie Dowodzenia WOT 27.07.2023

Dnia 27 lipca, dostosowując się do szkoleń i wyjazdów, kierowcy Batalionu Dowodzenia WOT stanęli przy swoich pojazdach, aby wraz z dziekanem Wojsk Obrony Terytorialnej ks. płk Radosławem Michnowskim oraz zastępcą Dowódcy bdow WOT mjr. Miłoszem Janikiem wzywać wstawiennictwa św. Krzysztofa, patrona kierowców, aby Bóg ustrzegł wszystkich, którzy będą korzystali z tych pojazdów, od wszelkich nieszczęść duszy i ciała, aby bezpiecznie mogli dojechać do wyznaczonego celu.
Po wspólnej modlitwie dziekan WOT ks. płk Radosław Michnowski pobłogosławił kierowców i ich pojazdy. „Pamiętajmy jednak, – powiedział zgromadzonym ks. Radosław – że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Aby o tym pamiętać przez cały rok, każdy z kierowców wybrał sobie jeden z wielu przygotowanych na ten dzień dewocjonaliów.