XVII Niedziela Zwykła 30.07.2023

 1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym siedemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.
 2. We wtorek, 1 sierpnia, przypada 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu podczas Mszy św. o godz. 18:00
 3. W środę, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
 4. Również w środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą za Róże Żywego Różańca z naszej parafii.
 5. W piątek od godzi. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, o godz. 17.45 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych. W piątek, 04 sierpnia, będziemy modlić się podczas Mszy św. o godz. 18:00 wraz z uczestnikami jubileuszowej 30. Pieszej Pielgrzymki Żołnierzy na Jasną Górę.
 7. W sobotę – I sobota sierpnia Koła Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, które wyjątkowo, ze względu na dwa śluby, odprawimy po Mszy św. o godz. 18:00
 8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.
 9. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
   Zapowiedzi drugie:
  Bartłomiej MAŃK kawaler z par. tutejszej, pracownik RON
  i Małgorzata MURACH, panna z Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu
 10. Chcę Was poinformować, moi Drodzy, że w dniach 24 i 25 lipca br., została odnowiona kapliczka przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i prof. Groszkowskiego, na tak zwanej „Grobelce”. Pragnę bardzo gorąco podziękować Kierownikowi SOI i Panom z Sekcji Obsługi Infrastruktury za włożony trud i pracę w odrestaurowanie naszej kapliczki. Bóg zapłać.