XXIII Niedziela Zwykła 10.09.2023

  1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.
  2. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na alumnów Ordynariatu Polowego.
  3. W środę zawierzamy Maryi – Matce Bożej Fatimskiej nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Nabożeństwo fatimskie odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00
  4. W czwartek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Msza św. o godz. 18:00
  5. W piątek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.
  6. Do 30 września przyjmuję zapisy dzieci TYLKO z Rodzin wojskowych oraz służb mundurowych oraz pracowników RON. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 01 października po Mszy św. o godz. 11:00
  7. Również do 30 września przyjmuję zapisy młodzieży TYLKO z Rodzin wojskowych, pracowników RON. Przyjmujemy również dorosłych jeśli chcą przyjąć ten sakrament również spośród żołnierzy zawodowych i Terytorialnej Służby Wojskowej. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 01 października po Mszy św. o godz. 18:00
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła.