Mistrzostwa WOT w pływaniu 09.09.2023

W dniach od 8 do 10 września 2023r, na obiekcie sportowym Arena Zegrze, odbyły się Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w pływaniu. W Mistrzostwach wzięło udział 187 zawodników ze wszystkich Brygad OT, Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, Centrum Szkolenia WOT, Szkoły Podoficerskiej SONDA oraz Dowództwa WOT. Najlepszym zespołem została reprezentacja 14 Zachodniopomorskiej Brygady OT.
W Mistrzostwach Wojsk Obrony Terytorialnej w pływaniu wzięło udział 20 reprezentacji, w których znalazło się 187 żołnierzy pełniących Terytorialną Służbę Wojskową oraz żołnierzy zawodowych WOT. Wśród 187 startujących zawodników znalazło się 57 kobiet.
Celem organizacji Mistrzostw WOT w pływaniu było przede wszystkim umożliwienie zaprezentowania poziomu wyszkolenia sportowego i wyłonienie najlepszych żołnierzy-sportowców w tej dyscyplinie. Wydarzenia takie jak to mają również na celu propagowanie wśród żołnierzy zdrowego stylu życia oraz inspirowanie ich i środowisk wojskowych do utrzymywania wysokiej sprawności fizycznej. Na szczęśliwy przebieg zawodów pasterskiego błogosławieństwa udzielił dziekan Wojsk Obrony Terytorialnej ks. płk Radosław Michnowski