Służba Liturgiczna Ołtarza

Podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18:00 w niedzielę 08 października do grona służby liturgicznej ołtarza została przyjęta Lena. Na znak przyjęcia do grona ministrantów przyjęła strój liturgiczny, w którym będzie służyć Bogu podczas świętych obrzędów.
W zgromadzeniu liturgicznym istnieje podział funkcji. Ministrant i lektor jako wierni świeccy pełnią w zgromadzeniu funkcje liturgiczne. Chrześcijanie odpowiednio przygotowani zostają włączeni do zespołu ministrantów i lektorów, aby swe funkcje mogli godnie spełniać.
Dziękujemy Bogu i wychwalamy Jego święte Imię za to, że powiększyło się grono służących Panu w naszej garnizonowej świątyni. Nową ministrantkę wspierajmy modlitwą i otaczajmy wdzięczną opieką. Miłosiernemu Bogu polecajmy również jej rodziców, rodzeństwo i bliskich; niech zawsze towarzyszy im Boże błogosławieństwo.

Tekst i foto: kpr. Wioletta Wolska