Ostatnie nabożeństwo fatimskie 13.10.2023

Kolejne nabożeństwo fatimskie w parafii pw. Gabriela Archanioła w Zegrzu , które zakończyło cykl nabożeństw fatimskich, obchodzimy w miesiącu różańcowym – podobnie jak zaczęliśmy w maryjnym maju, tak kończymy w kolejnym miesiącu poświęconym Matce Najświętszej.
Mszy św. przewodniczył ks. płk Radosław Michnowski w koncelebrze z ks. płk rez. Andrzejem Dziwulskim.
Nabożeństwo zakończyła procesja z figurką Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła i modlitwa różańcowa przygotowana i prowadzona przez Koła Żywego Różańca.
Godnym odnotowania jest fakt, że w dzisiejszym nabożeństwie i procesji uczestniczyły dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci w niedzielę, pierwszego października otrzymały Różańce. Wspólnie z rodzicami odmówili modlitwę różańcową w intencji dobrego przygotowania do przyjęcia Pana Jezusa do swoich serc.
Liczymy, że zasilą swoją obecnością, (może z rodzicami lub rodzeństwem) Koła Żywego Różańca w naszym zegrzyńskim kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej.
Matka Boża w Fatimie wezwała do odmawiania Różańca w intencjach całego świata, zwłaszcza tych, którzy najbardziej potrzebują Bożego miłosierdzia, a często sami nie chcą się do tego przyznać.
Różaniec możemy odmawiać zawsze i wszędzie, wspólnie w kościele przed Najświętszym Sakramentem i w rodzinach, ale to nie znaczy, że nie trzeba się modlić samemu w domu, na spacerze, na ławce w parku, podczas podróży, wówczas stajemy się świadkami – misjonarzami. Tam, gdzie się znajdujemy, wszędzie jesteśmy chrześcijanami, możemy i powinniśmy świadczyć o Bożej obecności, miłości Boga, miłości Jego Matki.
Niech ten wielki skarb, jakim jest modlitwa różańcowa, będzie nam towarzyszem i przyjacielem w drodze do domu Ojca. Niech oświeca nasze umysły do podejmowania słusznych decyzji, umacnia wolę, abyśmy ucząc się od Maryi, służebnicy Pańskiej, postawy ufnej, mogli razem z Nią kiedyś uczestniczyć w radości Boga w Trójcy Jedynego, do której dostęp otworzył nam Jej Syn przez swój krzyż.

tekst i foto: Krystyna Wszołek