XXVIII Niedziela Zwykła 15.10.2023

  1. Jutro, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Z tej okazji dzisiejsza niedziela jest obchodzona, jako 23. Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wpieramy dzisiaj Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
  2. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00 i niedzielę o godz. 17:30.
  3. W środę, 18 października, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty.
  4. Najbliższa niedziela, 22 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Rozpocznie ona tydzień misyjny w kościele. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach. Ofiary składane, w przyszłą niedzielę, na tacę będą przekazane na Misje.
  5. W przyszłą niedzielę, 22 października, po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszam na spotkanie organizacyjne Rodziców i dzieci pierwszokomunijne.
  6. Również w przyszłą niedzielę, 22 października, po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowanie. Tego dnia kończymy również dodatkowe zapisy to tego sakramentu.
  7. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przez cały listopad w niedzielę czytanie wypominek 10 minut przed każdą Mszą św. oraz w tygodniu odmawiać będziemy Koronkę do Miłosierdzia Bożego za zmarłych z czytaniem wypominek – po Mszy świętej o godz. 18.00. Na kartkach proszę umieścić godzinę, ponieważ wypominki z godz. 09:00 będą czytane w środy i soboty, z godz. 11:00 – we wtorki i piątki, a z godz. 18:00 – w poniedziałki i czwartki. Kartki na wypominki znajdujące się na stoliku w kruchcie kościoła po wypełnieniu możemy składać w zakrystii lub kancelarii.
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wytrwałości w modlitwie oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności.