Zaproszenie na „Zegrzyńskie Zaduszki”

Miesiąc listopad jest poświęcony modlitwie za zmarłych. Codziennie odprawiane są modlitwy w ich intencji, sprawowane msze św., czytane wypominki a wszystko po to, aby wypełnić Boże przykazanie miłości do bliźniego, aby i oni cieszyli się wiecznością z Bogiem. Jest to też wyraz naszej głębokiej wiary w zmartwychwstanie. Przy tym pobożnym zwyczaju i tradycji próbuje się zatrzeć dzisiaj sens i właściwe rozumienie tego miesiąca. Nie rzadko przechodząc cmentarzem widać piękne, drogie pomniki, wspaniałe kolorowe kwiaty czy duże znicze z promocji w supermarkecie.

Ktoś kiedyś powiedział: „Jeżeli życie jest szkołą umierania, to śmierć jest szkołą życia” i my właśnie przychodzimy, aby wspominając naszych bliskich Zmarłych uczyć się jak żyć, by gdy kiedyś leżąc na łożu śmierci można było powiedzieć: mogę odejść, niczego nie żałuję, przeżyłem swoje życie na miarę swojego człowieczeństwa.

Chciałbym Was zaprosić na szczególną Mszę św., która odbędzie się 02 listopada o godz. 18:00 w naszym kościele. Mam nadzieję, że to będzie szczególna Msza dla każdego z nas, Msza z dedykowaną specjalnie dla tej Mszy oprawą muzyczną, szczególną atmosferą zadumy i modlitwy składała się w piękne, niepowtarzalne przeżycie duchowe.

Czasem nie możesz postawić świeczki na grobie swoich bliskich z różnych powodów… odległości, może czasu, a może nie wiesz gdzie zginęli i gdzie są pochowani…. a może po prostu nosisz w sercu ranę, która nie pozwala Ci pójść na cmentarz….