III Niedziela Adwentu 17.12.2023

  1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie. Ostatni tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.
  2. W zeszłą niedzielę wspomagaliśmy przez ofiary zbierane do puszek Kościół na wschodzie. Dzięki – Waszym moi Drodzy ofiarom – udało się zebrać 1.345,- PLN
  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszam na spotkanie organizacyjne dla Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  4. Przypominamy, że adwentowa Msza św. roratnia sprawowana jest w naszym kościele w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18:00. Do licznego udziału w roratach zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
  5. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane o godz. 09:00 i 11:00. NIE MA MSZY ŚW. O GODZ. 18:00.
  6. Na Mszę św. – Pasterkę – zapraszamy 24 grudnia o godz. 24:00
  7. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów mięsnych.
  8. Przy wejściu do kościoła można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2023 na rzecz Caritas, kalendarze na rok 2024 ścienne i kieszonkowe wydane przez Ordynariat Polowy WP oraz opłatki na stół wigilijny.
  9. Kończymy dzisiaj nasze zamyślenia rekolekcyjne. W imieniu całej parafii, pragnę z całego serca podziękować Księdzu Maciejowi za przeprowadzone rekolekcje. Był to czas, który przybliżył nas do Boga i pomógł zrozumieć sens adwentu i oczekiwania na przyjście Pana, ale i naszego uczestniczenia we wspólnocie Kościoła. Dziękując Ci za Twoją obecność pośród nas, życzymy jednocześnie, abyś w swojej dalszej posłudze kapłańskiej nieustannie doświadczał Bożej miłości i łaski, która niech spływa na Ciebie przez dobroć i serdeczności tych, do których zostałeś i będziesz posłany. Matka Boża, patronka naszej wspólnoty, niech wypraszają Ci to, co potrzebne na każdy dzień życia; aby Twoja wiara umacniała się, a miłość do Boga i ludzi, dla których masz być pasterzem, ciągle wzrastała. Obiecujemy modlitwę i również o nią prosimy. Bóg zapłać i Szczęść Boże!