Spotkania opłatkowe w Garnizonie Zegrze

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei „więźniom”, tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego,
moralnego i duchowego ubóstwa, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest
twoja słabość, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie,
Zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie”.

/Matka Teresa z Kalkuty/

Święta Bożego Narodzenia to w polskiej tradycji czas szczególny – czas spotkań z najbliższymi, refleksji i rodzinnego ciepła. To czas wyjątkowo wyczekiwany, przeżywany uroczyście w domach ale również w naszej wojskowej społeczności. Podczas spotkań wigilijnych w garnizonie Zegrze dowódcy i komendanci Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni, Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej, Batalion Dowodzenia WOT, Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, Szkoły Podoficerskiej SONDA, 26. Wojskowego Oddziału Gospodarczego, Wojskowego Instytutu Łączności oraz w Urzędzie miasta i gminy Serock, dziękowali podwładnym za pełną poświęcenia służbę i pracę oraz złożyli zebranym najserdeczniejsze życzenia. Następnie ks. płk Radosław Michnowski Rzymskokatolicki Dziekan Wojsk Obrony Terytorialnej odmówił modlitwę po której w imieniu Biskupa Polowego Wiesława Lechowicza i swoim własnym złożył zebranym życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne. W miłej, świątecznej atmosferze żołnierze i pracownicy symbolicznie podzielili się opłatkiem oraz wspólnie kolędowali. Spotkania które odbyły się w dniach 19 – 21 grudnia 2023 r. były doskonałą okazją do podsumowań, ale również wspólnego kolędowania czy życzliwej rozmowy.

tekst i foto: kpr. Wioletta Wolska