Niedziela Świętej Rodziny 31.12.2023

  1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego 2023, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.
  2. Dzisiaj na zakończenie każdej Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku. Odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas, za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Jutro w pierwszym dniu Nowego Roku, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2024. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym: 09:00, 11:00 i 18:00.
  4. W środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą za Róże Żywego Różańca z naszej parafii.
  5. W piątek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, o godz. 17.45 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. W sobotę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane jak w każdą niedzielę o godz. 09:00, 11:00 i 18:00 Z racji pierwszej soboty miesiąca Mszę św. o godz. 11:00 zakończy litania loretańska do Najświętszej Maryi Panny i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  7. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.
  8. Wizyty duszpasterskie zwane kolędą rozpoczynamy od 08 stycznia. Szczegółowy plan wizyt zostanie przedstawiony w przyszłą niedzielę.