III Niedziela Zwykła 21.01.2024

  1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy ustanowioną przed pięciu laty Niedzielę Słowa Bożego. Jest to może inspiracja do częstszego sięgania po słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego i prześwietlania przezeń swojego życia.
  2. Również dzisiaj przypada 33. rocznica przywrócenia Ordynariatu Polowego w Polsce. Polecajmy w modlitwie Bożej Opatrzności osobę Biskupa Polowego Wiesława Lechowicz, wszystkich kapelanów oraz wiernych Ordynariatu Polowego, a ich życie oparte na Ewangelii przyczyniało się do umacniania dobra i pokoju w naszych rodzinach i naszej Ojczyźnie.
  3. Obchodzimy dzisiaj Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych Babć i Dziadków. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
  4. Jutro 22 stycznia przypadnie 161. rocznica wybuch Powstania Styczniowego w modlitwach polecać będziemy wszystkich, którzy złożyli swoje życie na ołtarzu naszej Ojczyzny.
  5. W czwartkowe święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, zakończy się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy nieustannie o modlitwie w tej intencji i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, środowiskach służby, pracy i nauki, w całym naszym narodzie.
  6. W piątek, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.
  7. W sobotę, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.
  8. Trwają wizyty duszpasterskie rodzin naszej parafii. Dziękuję rodzinom, które odwiedziłem w zeszłym tygodniu za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę i rozmowę, w której chcieliście podzielić się swoimi radościami i troskami oraz sprawami dotyczącymi naszego garnizonowego kościoła. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców przy ulicy:

Poniedziałek 22 stycznia
od 16:20 – ul. Drewnowskiego 12

Wtorek 23 stycznia
od godz. 16:20 – ul. Drewnowskiego 10

Środa 24 stycznia
od godz. 16:00 – ul. Drewnowskiego 8

Czwartek 25 stycznia
od godz. 16:00 – ul. Drewnowskiego 4

Piątek 26 stycznia
od godz. 16:00 – ul. Drewnowskiego 2

Sobota 27 stycznia
Na zaproszenia do Rodzin zamieszkałych poza Zegrzem