IV Niedziela Zwykła 28.01.2024

  1. To ostatnia niedziela stycznia, w którą przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.
  2. W piątek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msza Święta z błogosławieństwem święć o godz. 18:00
  3. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.
  4. 2 lutego to również pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, o godz. 17.45 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. W pierwszą sobotę lutego o godz. 17.00 Koła Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, którą o godz. 17:45 zakończy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  6. Również w sobotę, 3 lutego, z okazji liturgicznego dnia Świętego Błażeja, którego czcimy, jako orędownika w chorobach gardła, Mszę św. o godz. 18:00 odprawimy według formularza o tym Świętym, na zakończenie, której pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.
  7. W przyszłą niedzielę, 04 lutego, po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie dzieci i ich Rodziców przygotowujących się do I Komunii św.
  8. W tym tygodniu, w środę, kończę wizyty duszpasterskie rodzin naszej parafii. Dziękuję rodzinom, które odwiedziłem za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę, budujące świadectwo wiary i rozmowę, w której chcieliście podzielić się swoimi radościami i troskami oraz sprawami dotyczącymi naszego garnizonowego kościoła. Dziękuję również za złożone ofiary na rzecz naszego kościoła.

W tym tygodniu przybędę z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców przy ulicy:

Poniedziałek 29 stycznia
od 16:00 – ul. Drewnowskiego 5

Wtorek 30 stycznia
od godz. 16:00 – ul. Drewnowskiego 3

Środa 31 stycznia
od godz. 16:00 – ul. Drewnowskiego 1

Rodziny, u których nie byłem, z różnych przyczyn np. ferii, a chciałyby przyjąć mnie z wizytą duszpasterską zapraszam do zakrystii w celu ustalenia terminu wizyty.