V Niedziela Zwykła 04.02.2024

  1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie dzieci i ich Rodziców przygotowujących się do I Komunii św. Obecność obowiązkowa
  3. W ubiegły piątek, w święto MB Gromnicznej ofiary zbierane na tacę były przeznaczone na zakony klauzurowe. Dzięki Waszym – moi Drodzy – ofiarom udało się zebrać 648,- PLN
  4. Jutro, 05 lutego, z racji na przypadające wspomnienie Świętej Agaty, na Mszy Świętej o godz. 18:00 pobłogosławimy przyniesiony chleb oraz wodę.
  5. W środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą za Róże Żywego Różańca z naszej parafii.
  6. W przyszłą niedzielę 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona dzień wcześniej 10 lutego o godz. 18:00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia oraz indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.
  7. Również w przyszłą niedzielę 11 lutego zapraszam po Mszy św. o godz. 11:00 dzieci i ich rodziców przygotowujących się do Rocznicy I Komunii św. na spotkanie organizacyjne.
  8. Zakończyłem wizyty duszpasterskie rodzin naszej parafii. Dziękuję rodzinom, które odwiedziłem za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę, budujące świadectwo wiary i rozmowę, w której chcieliście podzielić się swoimi radościami i troskami oraz sprawami dotyczącymi naszego garnizonowego kościoła. Dziękuję również za złożone ofiary na rzecz naszego kościoła.