VI Niedziela Zwykła 11.02.2024

  1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego. Padają tam znamienne słowa „Jeśli zechcesz…”. Bóg zawsze pragnie naszego dobra, pragnie nam udzielać swoich dobrodziejstw. A my ze swojej strony podejmijmy trud otwarcia się na Jego łaskę, może podejmijmy pewne zobowiązania z racji na rozpoczynającego się w środę okresu Wielkiego Postu, a dzisiaj rozpoczynający się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu…
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie dzieci i ich Rodziców przygotowujących się do Rocznicy I Komunii św.
  3. W najbliższą środę, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Msza Święta o godz. 18:00 Nie ma w tym dni nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.
  5. Również w Środę Popielcową, odpowiadając na apel Przewodniczącego Episkopatu Polski, po Mszy św. o godz. 18:00 będziemy zbierać ofiary do puszek, które zostaną przekazane, za pośrednictwem Caritas Polska, na wsparcie osób najbardziej potrzebujących – seniorów, osób z niepełnosprawnością oraz rodzin, które straciły swój dom na Ukrainie.
  6. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w piątki po Mszy św. o godz. 18:00 oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:30.
  7. W przyszłą niedzielę 18 lutego zapraszam po Mszy św. o godz. 11:00 dzieci i ich rodziców przygotowujących się do I Komunii św. na spotkanie organizacyjne.