I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2024

 1. Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem…
 2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia rozpoczętego czasu Wielkiego Postu – różne umartwienia bądź dobre postanowienia mogą w tym pomóc. Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty dziś dobiegają końca, ale warto i trzeba rozwijać w sobie ducha umartwienia, do czego bardzo zachęcamy.
 3. Odpowiadając na apel Przewodniczącego Episkopatu Polski, w Środę Popielcową, zbieraliśmy ofiary do puszek, na wsparcie osób najbardziej potrzebujących – seniorów, osób z niepełnosprawnością oraz rodzin, które straciły swój dom na Ukrainie. Dzięki Waszym – moi Drodzy – ofiarom przekazaliśmy na ten cel 852,12 PLN
 4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie dzieci i ich Rodziców przygotowujących się do I Komunii św.
 5. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy dziś o godz. 17:30 na pierwsze Gorzkie Żale. Natomiast w piątki po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na Drogę Krzyżową, którą poprowadzą Członkowie Kółek Różańcowych.
 6. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła ofiarami, które będziemy zbierać do puszek.
 7. W przyszłą niedzielę 25 lutego zapraszam po Mszy św. o godz. 11:00 dzieci i ich rodziców przygotowujących się do rocznicy I Komunii św. na spotkanie organizacyjne.
 8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
  Zapowiedzi pierwsze:
  Konrad WNUKOWSKI, kawaler, parafia tutejsza, żołnierz zawodowy
  i Barbara SUSZCZYK, panna, parafia tutejsza, rodzina wojskowa