Uroczystość I Komunii św. 11.05.2024

Drogi Jezu, Przyjacielu Dzieci,
błogosław dzieciom Pierwszokomunijnym.
Daj im zdrowie duszy i ciała.
Pomóż im się prawidłowo rozwijać i wzrastać w wierze.
Daj im łaskę wytrwałości w czystości serca,
aby mogły Cię przyjmować jak najczęściej.
Niechaj odkrywają piękno i bogactwo Komunii Świętej z Tobą. Amen.

W sobotę 11 maja odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej siedmiorga dzieci z rodzin wojskowych. Msz św. i cała uroczystość odbyła się w modlitewnej atmosferze, pełnej zadumy i radości wynikającej ze spotkania z Jezusem ukrytym w Chlebie Eucharystycznym. Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz płk Radosław Michnowski w koncelebrze z ks. płk rez. Andrzejem Dziwulskim.

Dziękujemy panią Katarzynie, Anecie i Patrycji za przygotowanie oprawy muzycznej podczas uroczystości I Komunii Świętej naszych młodych Parafian. https://www.facebook.com/parafia.zegrze/videos/960360112076061

Staraliśmy się łączyć modlitwę spontaniczną – w której dzieci uczą się rozmawiać z Bogiem po swojemu, wyrażać swoje uczucia. Dlatego po zakończeniu uroczystej Mszy świętej z okazji I Komunii św. nasi młodzi Parafianie przed kościołem swoje modlitwy w sposób symboliczny wzniosły do Pana Jezusa. https://www.facebook.com/parafia.zegrze/videos/7361648483952676