Niedziela Najświętszej Trójcy /dzień Matki/ 26.05.2024

 1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech, zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.
 2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Matki. Pamiętamy o naszych Mamach, dlatego modlimy się za Nie, podczas każdej Mszy św., a w sposób szczególny podczas dzisiejszego nabożeństwa majowego, żyjącym wypraszając Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a zmarłym łaskę życia wiecznego.
 3. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj gościmy w naszym kościele siostry ze Zgromadzenia św. Katarzyny. Prowadzą na Mazurach w okolicy Kętrzyna w miejscowości Siemki dom dla dziewcząt uzależnionych pod nazwą „WSPÓLNOTA RAZEM ŁATWIEJ”. Starają się pomóc swoim podopiecznym wyjść z uzależnienia. Aby utrzymać dom zbierają fundusze w różnych parafiach. Utrzymują się jedynie z ofiar ludzi. Dlatego po każdej Mszy św. siostry będą zbierać ofiary na utrzymanie tego domu.
 4. W związku ze zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała zapraszam wszystkie dziewczynki pierwszokomunijne oraz rocznicowe i wszystkie, które chciałyby sypać kwiaty podczas procesji na spotkanie organizacyjne, w kościele, dzisiaj 26 maja, po Mszy św. o godz. 11:00 z Panią Anetą.
 5. W piątek, świętem Nawiedzenia NMP, kończymy nabożeństwa majowe i od soboty rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które odprawiane będą w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, w niedzielę o godz. 17:30.
 6. W czwartek, 30 maja, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Msze Święte tego dnia o godz. 09:00 i 11:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00 Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 11:00. Proszę mieszkańców o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela.
 7. Zwracam się również z uprzejmą prośbą do wszystkich działkowców o podzielenie się kwiatami z Waszych pięknych ogrodów i przynoszenie ich do kościoła, aby posłużyły one do sypania podczas procesji.
 8. Już dzisiaj chciałbym zaprosić wszystkich mieszkańców, a przede wszystkim uczestników procesji w uroczystość Bożego Ciała na piknik rodzinny, który będzie miał miejsce na placu przy kościele zaraz po zakończeniu procesji.
 9. Ze względu na oktawę Bożego Ciała, Biskup Polowy Wiesław Lechowicz udzielił wiernym Ordynariatu Polowego dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w piątek 31 maja 2024 roku. Jednocześnie Biskup Polowy zachęca wiernych korzystających z dyspensy do modlitwy i podjęcia uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia.
 10. W sobotę, 1 czerwca, będziemy gościć w naszym kościele Biskupa Polowego Wiesława Lechowicza, który o godz. 09:00 odprawi uroczystą Mszę św. w intencji Kadry, Pracowników RON, Kadetów Szkoły Podoficerskiej SONDA i ich Rodzin z okazji wręczenia sztandaru, aby o godz. 11:00 na placu apelowym CSŁiI uczestniczyć w uroczystości wręczenia sztandaru. Serdecznie zapraszam Parafian i Sympatyków na tą uroczystą Mszę św.
 11. Również w sobotę, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. W naszych modlitwach polecajmy wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
 12. Najbliższa sobota jest również I sobotą czerwca. Z powodu uroczystości i Mszy ślubnej, wyjątkowo o godz. 17.30 Koła Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i nabożeństwo czerwcowe odprawione zostanie po Mszy św. o godz. 18:00
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.