XVIII Niedziela Zwykła – 04.08.2019

  1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

2. Dzisiaj I niedziela miesiąca – po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Również dzisiaj o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta dla pielgrzymów – uczestników XXVIII Wojskowej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz zmiana Tajemnic różańca św. i spotkanie róż różańcowych.

4. Intencje Mszalne przyjmujemy w zakrystii po Mszach Św. lub w kancelarii parafialnej.

5. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

6. Zostały zakupione nowe klęczniki w kolorze ławek do naszego kościoła. Dziękujemy serdecznie 26. Wojskowemu Oddziałowi Gospodarczemu za realizację tego zakupu.

7. W liturgii Kościoła wspominamy:

we wtorek Święto Przemienienia Pańskiego

– w czwartek wspomnienie Św. Dominika, Kapłana

– w piątek Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy i Męczennicy, Patronki Europy

– w sobotę Święto Św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika

8. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii wszystkim Ofiarodawcom składamy „Bóg zapłać”.

9. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia.