XIX Niedziela Zwykła – 11.08.2019

  1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.
  2. We wtorek 13 sierpnia zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 oraz Nabożeństwo fatimskie z procesją.
  3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  4. Zapraszamy na obchody Święta Wojska Polskiego w Zegrzu 14-15.08.2019r. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  5. W czwartek 15 sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia NMP, a zarazem 99. Rocznicę Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą” i Święto Wojska Polskiego. Msze Święte w naszym kościele w porządku niedzielnym. O godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Wojska Polskiego z ceremoniałem wojskowym. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Na wszystkich Mszach św. zostaną także poświęcone owoce, zioła i kwiaty.
  6. W sobotę Msza Święta rano o godz. 9.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00 z racji uczestnictwa w uroczystości 99. Rocznicy Bitwy nad Wkrą.

4. Intencje Mszalne przyjmujemy w zakrystii po Mszach Św. lub w kancelarii parafialnej.

5. Kancelaria parafialna czynna codziennie po Mszy Świętej z wyjątkiem czwartku.

7. W liturgii Kościoła wspominamy:

w środę wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, Kapłana i Męczennika

– w sobotę wspomnienie Św. Jacka, Kapłana

8. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii wszystkim Ofiarodawcom składamy „Bóg zapłać”.

9. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia.