Obchody Święta Wojska Polskiego.

W środę i czwartek br. w Garnizonie Zegrze odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego.

W uroczystym apelu uczestniczył Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. dyw. Wiesław Kukuła, Komendant CSŁiI płk dr Ireneusz Fura, żołnierze, pracownicy resortu obrony narodowej CSŁiI oraz słuchacze kursów. Kompania honorowa, poczet sztandarowy oraz flagowy zostały wystawione przez batalion zabezpieczenia Centrum. Zabierając głos Komendant CSŁiI płk dr Ireneusz Fura powiedział, że właśnie jesteśmy w przededniu 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej i to na jej pamiątkę obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Oddajemy tym hołd bohaterskim żołnierzom, którzy obronili naszą niepodległość, dając dowody odwagi i patriotyzmu. Z okazji Święta Wojska Polskiego złożył życzenia zdrowia, sukcesów zawodowych, spełnienia w życiu osobistym, stabilności w służbie i pracy oraz żołnierskiego szczęścia. W czasie uroczystości odczytany został również Apel Pamięci z okazji Święta Wojska Polskiego, 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz 100. I rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego, a kompania honorowa oddała salwę. Uroczystość zakończyła się defiladą zgromadzonych pododdziałów, po czym złożony został meldunek o zakończeniu apelu. W dniu 15 sierpnia została odprawiona uroczysta Msza Święta w udziałem władz powiatowych i gminnych, żołnierzy zegrzyńskiego Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki oraz pocztów sztandarowych Centrum i Szkoły Podstawowej w Zegrzu. Uroczystej Eucharystii z ceremoniałem wojskowym przewodniczył i kazanie okolicznościowe wygłosił ks. kpt. Krzysztof Ziobro – Proboszcz Wojskowej Parafii i kapelan Garnizonu Zegrze.