Przysięga żołnierzy 9. ŁBOT w Łasku 17.09.2022

17 września przysięgę wojskową złożyło stu nowych terytorialsów. Obecny był dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej, generał broni Wiesław Kukuła. Błogosławieństwa udzielił Dziekan Wojsk Obrony Terytorialnej ks. płk Radosław Michnowski .
Żołnierze zostali przygotowani do służby przez 16 dni szkoląc się w koszarach, formowanego od sierpnia tego roku 93. batalionu lekkiej piechoty w Łasku. Dowódcą został dr inż. Przemysław Kornacki, absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki. Jest doktorem nauk o bezpieczeństwie. W 9. Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służy od 2019 r.

Przysięgę wojskową złożyło stu nowych terytorialsów . Na przysiędze obecny był dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej, generał broni Wiesław Kukuła. Błogosławieństwa udzielił Dziekan Wojsk Obrony Terytorialnej ks. płk Radosław Michnowski.

W uroczystości uczestniczyli również: weterani, kombatanci, rzymskokatoliccy kapelani batalionów wchodzących w skład 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej , parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, administracyjnych, służb mundurowych, i mieszkańcy Łasku.

opracowanie i foto: szer. Wioletta Wolska