Przysięga w Batalionie Dowodzenia 12.02.2023

W niedzielę 12 lutego w Zegrzu w Sali tradycji CSŁiI odbyła się przysięga wojskowa żołnierzy Batalionu Dowodzenia WOT, którzy ukończyli szkolenie podstawowe.

Zakończeniem trudu szkolenia jest egzamin kończący tzw. „Pętla Taktyczna”. Przez kolejne trzy lata żołnierze będą doskonalić i rozwijać swoje umiejętności. Po tym czasie osiągną pełną gotowość bojową. Różnią się wiekiem, zainteresowaniami i doświadczeniem zawodowym, ale jednoczy ich wspólny cel – chęć służby dla lokalnej społeczności, poczucie wartości oraz patriotyzm.

Po przemówieniu dowódcy ppłk Piotra Osińskiego  żołnierze złożyli przysięgę na sztandar, a dziekan Wojsk Obrony Terytorialnej ks. płk Radosław Michnowski udzielił im błogosławieństwa.

W intencji nowo przysięgających żołnierzy w sobotę 11 lutego odbyła się Msza św. z ich udziałem której przewodniczył ks. płk rez. Andrzej Dziwulski, rezydent Parafii Wojskowej w Zegrzu, oraz ks. ppor. Tomasz Cabaj wikariusz parafii wojskowo-cywilnej w Legionowie.

tekst i fot.: szer. Wioletta Wolska