Zbiórka na sztandar 02.07.2024

„Sztandar jest znakiem jednostki wojskowej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Jest on symbolem sławy wojennej i tradycji oraz wierności, honoru i męstwa, których Ojczyzna wymaga od swych żołnierzy.”

Godności posiadania sztandaru chcą dostąpić żołnierze Batalionu Dowodzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Są w różnym wieku, mają różne historie i rozmaite pasje. Na co dzień wykonują różne zawody, ale łączy Ich jedno – wiara w te same wartości.
Swoją wiedzę i umiejętności wielokrotnie sprawdzili i potwierdzili nie tylko w warunkach służby w kraju, ale także na wschodniej granicy naszej Ojczyzny. Oprócz codziennego zabezpieczania Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej trzeba pamiętać o jeszcze jednym obliczu żołnierzy batalionu dowodzenia – licznym angażowaniu się w różnorodne akcje pomocnicze, od kilku lat aktywnie biorą udział w akcjach charytatywnych, pomagają kombatantom, co dowodzi ich wspaniałej postawy względem społeczeństwa. My, jako Parafia Wojskowa pw. św. Gabriela Archanioła w Zegrzu, znany Ich z ogromnego zaangażowania w życie naszego kościoła garnizonowego. Uroczystości patriotyczno-religijne, warta przy Grobie Pańskim, procesja Bożego Ciała, tablica pamiątkowa w kaplicy św. Jana Pawła II, a nawet pomoc i uczestniczenie w ostatnim festynie parafialnym z okazji odpustu.