Święto WOT w Prawosławnej Katedrze Polowej 03.10.2023

3 października br. w ramach obchodów święta Wojsk Obrony Terytorialnej oraz jubileuszu 6. rocznicy utworzenia formacji w katedralnej cerkwi Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego w Warszawie zgromadzili się żołnierze i pracownicy Wojsk Obrony Terytorialnej, na czele z Dowódcą Wojsk Obrony Terytorialnej gen. dyw. Maciejem Kliszem, któremu towarzyszyła małżonka. Obecni byli również żołnierze z Dowództwa WOT, a także dowódcy brygad i komendanci, dowódcy batalionów. oraz osoby reprezentujące dowódców i komendantów. Przybyła także kadra dowódcza, oficerowie, podoficerowie, żołnierze zawodowi i pełniący terytorialną służbę wojskową w brygadach w różnych częściach kraju. Zgromadzeni w świątyni wznieśli modlitwy w intencji Ojczyzny, formacji oraz swoich rodzin. Nabożeństwu przewodniczył Prawosławny Ordynariusz Wojskowy JE abp Jerzy Pańkowski, któremu asystowali kapelani prawosławnego ordynariatu.
Przed rozpoczęciem nabożeństwa wszystkich przybyłych na modlitwę do świątyni przywitał Dziekan Wojsk Obrony Terytorialnej ks. mjr Tomasz Paszko.
Na zakończenie nabożeństwa o modlitwę zostali poproszeni rzymskokatolicki dziekan Wojsk Obrony Terytorialnej ks. płk Radosław Michnowski oraz ewangelicki dziekan WOT por. Mateusz Łaciak

tekst i foto: kpr. Wioletta Wolska