Boże Ciało w naszej Parafii Wojskowej

30 maja przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. To wyjątkowe święto w Polsce, jedno z najważniejszych w kościele katolickim. Święto radosne – przypomina ostatnią wieczerzę, a także przemianę chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa. Główną częścią uroczystości są procesje, w których uczestniczą wierni.
Po zakończonej Mszy św. odbyła się uroczysta procesja uliczkami osiedla do czterech ołtarzy przygotowanych przez mieszkańców Zegrza. W procesji wzięli udział m.in. dzieci pierwszokomunijne, róże różańcowe, służba liturgiczna, żołnierze z CSŁiI, parafianie i sympatycy naszej wojskowej świątyni.

Na zakończenie proboszcz ks. płk Radosław Michnowski w ramach podziękowania za zaangażowanie w przygotowanie procesji zaprosił wszystkich mieszkańców, a przede wszystkim uczestników procesji na piknik rodzinny, który został zorganizowany na placu przy kościele.

Tekst i zdjęcia: kpr. Wioletta Wolska