Uroczystości w Grodzisku Mazowieckim 31.05.2024

31 maja 2024r. o godz. 17.00 w kościele parafialnym pw. św. Anny w Grodzisku Mazowieckim rozpoczęły się uroczystą msza świętą dwudniowe obchody świata Szkoły Podoficerskiej SONDA. 

Mszy świętej przewodniczył i homilie wygłosił dziekan Wojsk Obrony Terytorialnej ks. płk Radosław Michnowski w koncelebrze z proboszczem parafii ks. Dariuszem Gal. „W murach naszej szkoły kształcą się kandydaci na podoficerów z terytorialnej i zawodowej służby wojskowej, ale także i z cywila” – powiedział do zebranych ks. Radosław. Podkreślił znaczenie służby wojskowej, jako wyrazu patriotyzmu i oddania Ojczyźnie. Mówił o poświeceniu i odwadze, które są nieodłącznymi cechami podoficera. Zaznaczył, że jako podoficerowie pełnią jedną z najważniejszych misji w Wojsku Polskim, począwszy od dowodzenia poprzez szkolenie kończąc na wychowaniu.

Po kazaniu nastąpiła modlitwa wiernych, w której szczególnie pamiętano o żołnierzach, którzy zostali zaatakowani i odnieśli rany broniąc wschodniej granicy naszej Ojczyzny.

Po zakończeniu Mszy św. nastąpił przemarsz ulicami Grodziska Mazowieckiego na cmentarz parafialny, gdzie znajduje się grób patrona Włodzimierza Markowskiego ps. „Rybka”. Przy grobie zebrani uczestniczyli w uroczystym capstrzyku, przez który oddaliśmy hołd i uczciliśmy pamięć patrona apelem poległych i salwą honorową.

Tekst i foto: kpr. Wioletta Wolska